SMAJ20CA-TP
Mfr.Part #
SMAJ20CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SMAJ20CA-TP
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
Stock
141769
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V